Książki mówione

68 - Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

March 14, 2019

Dziś ponownie spotykam się z Rafałem, aby omówić dość nietypową dla naszego duetu książkę. Chodzi o poradnik walki z prokrastynacją. Jest to nietypowa książka dla Rafała, bo ja lubię poradniki i wiele z nich omówiłem już w tej audycji. Rafał podchodzi do poradników dość ostrożnie i powiedziałbym, że dość krytycznie. Z tego względu myślę, że nasza dyskusja może być dla was ciekawa. Ja oceniam tę pozycję raczej pozytywnie, Rafał wręcz przeciwnie. Nie chodzi tutaj o to, że krytykuje podane w niej metody. Chodzi raczej o sposób podania i ich świerzość, ale o tym za chwilę w audycji. Najpierw powiedzmy o jaką pozycję chodzi: Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji. Zapraszam do naszej dyskusji opartej na tej książce, jej metodach oraz stylu pisania.

Jak wspomniałem w dyskusji Rafał jest bardzo zajętym człowiekiem. Jest członkiem projektu: “Inicjatywa Lokomotywa - Stacja Northampton”. W notatkach załączę link do tego projektu oraz podkastów Rafała.
Inicjatywa Lokomotywa - Stacja Northampton:
lokomotywa.co.uk
Rafał Jasiński - podkasty:
Strefa Mroku (z Jackiem Rokoszem)
strefamrokupodcast.pl
Readers Initiative (z Michałem Sobieszkiem)
readersinitiative.podbean.com

Rafał zarzucał też tej książce właśnie wtórność i to słychać także w przypadku perfekcjonizmu. Autor powołuje się na książkę innej autorki i streszcza to co ona na ten temat napisała. Można to potraktować jako wadę - wtórność, albo jako zaletę - krótszy czas zapoznania się z treścią.
Jakby na to nie patrzeć doszliśmy oboje do tego samego zdania. Warto zapoznać się z tą pozycją i obaj ją polecamy.